OSTiDM Kontakt

PILATES CLASSIC

PILATES CLASSIC

Pilates jest nam znany, bo ćwiczymy regularnie dla zdrowia i urody. Jest systemem ćwiczeń fizycznych wymyślonych na początku XX wieku przez Josefa Hubertusa Pilatesa.
Celem ćwiczeń jest rozciągnięcie oraz uelastycznienie wszystkich mięśni ciała.
Zestawy ćwiczeń Pilatesa są połączeniem jogi, baletu i ćwiczeń izometrycznych.
Obecnie Pilates jest coraz popularniejszy, głównie z uwagi na fakt, że ćwiczenia te są bardzo bezpieczne i skuteczne. Dzięki nim można wyrzeźbić i zarysować mięśnie, bez nadmiernego ich rozbudowania. Ze względu na fakt, że Pilates jest bardzo bezpiecznym treningiem, do jego wykonywania zachęca się wszystkich. Co ciekawe wykorzystywane jest w rehabilitacji pod okiem fizjoterapeutów. Może być on podejmowany zgodnie z pierwotnym założeniem autora tej techniki – po powrocie do aktywności po kontuzjach i urazach. Pilates jest również doskonałym sposobem na wzmocnienie kręgosłupa i mięśni przykręgosłupowych.
Każda sesja wykorzystująca metodę Pilates niesie za sobą realne korzyści. Przede wszystkim wzmacnia mięśnie głębokie, które pełnią funkcję stabilizującą i zabezpieczającą, a ponadto chronią przed kontuzjami. Prowadzi to do utrzymania prawidłowej postawy i pięknie wyrzeźbionego ciała. Warto przypomnieć, że płaski brzuch to nie tylko kwestia estetyki, ale również prawidłowej pracy układu trawiennego i wydalniczego. Ćwiczenia w technice Pilatesa odciążają i uelastyczniają stawy. Ponadto, podobnie jak ćwiczenia jogi, tak i Pilates uczy prawidłowego oddechu, co łączy się z wartością relaksacyjną sesji.

wtorek, czwartek, godz. 19:00-19.50Na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy!
ZAPISY:
Recepcja Eranova,
tel kom: 885 81 81 85,
tel: 48 89 534 94 04,
recepcja@eranova.pl
Photo by Marcin Majdański from Pexels


GRAFIK 2023