OSTiDM Kontakt

IWONA SZYMAŃSKA - PAVLOVIĆ

Polska tancerka, wielokrotna mistrzyni Polski w tańcu, w tym w tańcach latynoamerykańskich, a także wicemistrzyni w tańcach standardowych.
Iwona Pavlović rozpoczęła karierę taneczną w Olsztynie tańcząc w Klubie Tańca „Miraż”. Największe sukcesy odniosła ze swoim partnerem Arkadiuszem Pavlović. Razem tworzyli znaną i lubianą parę taneczną. Mają na swoim koncie 3 tytuły mistrza Polski w 10 tańcach i 2 w stylu latynoamerykańskim, zdobywali również tytuły wicemistrza Polski w tańcach standardowych. Byli także finalistami Mistrzostw Świata w kategorii : Show.

Razem z partnerem zajmowali się też pracą trenerską w Młodzieżowym Klubie Tańca Towarzyskiego „Muza" w Olsztynie. Klub zrzeszał liczne pary młodzieżowe i dziecięce. Wiele z nich plasowało się w czołówce rankingu tańca turniejowego. Iwona była trenerem mistrzów Polski w kat. youth i młodzieżowej: Darka Kacprzaka i Beaty Koprowskiej oraz Rafała Karbowiaka i Edyty Kacprzak z warszawskiego klubu „Syrena". Mistrzem Polski juniorów została również para z klubu „Muza" - Paweł Włodzimierz i Joanna Rydzińska. Późniejszy dorobek trenerki to: mistrzowie Polski w stylu LA youth - Przemek Łowicki i Ola Grabowska, finałowa para amatorów - Przemek Wereszczyński i Monika Grzelak, mistrz Polski amatorów w stylu LA – Marek Agustin Egurolla i Joanna Szokalska.

W grudniu 1994 roku Iwona wraz ze swoim partnerem Arkiem zatańczyli swój ostatni turniej - Mistrzostwa Polski w olsztyńskiej hali „Urania".

Jesienią 2001 roku Iwona otwiera jedną z większych prywatnych szkół tańca w Polsce, która jest obiektem użyteczności publicznej i która służy wszystkim mieszkańcom Olsztyna. Z wielkim sukcesem prowadzi ją do 2011 roku. W latach 2001 – 2005 Iwona Pavlović oddaje się pracy trenerskiej. Prowadzi zajęcia taneczne w szkole, równocześnie wyjeżdża jako trener konsultant do par tanecznych w całym kraju.
To czas intensywnej pracy. Jako uznany sędzia zarówno w kraju jak i za granicą, jest zapraszana do udziału w pracach komisji sędziowskiej na wielu prestiżowych turniejach tańca.

Od 2005 roku zasiada w Jury obok Zbigniewa Wodeckiego, Beaty Tyszkiewicz i Piotra Galińskiego programu „Taniec z Gwiazdami” w telewizji TVN. Program cieszy się ogromną popularnością wśród telewidzów. Od roku 2014 program emitowany jest przez staję POLSAT gdzie Iwona zasiada w Jury obok Beaty Tyszkiewicz, Andrzeja Grabowskiego i Michała Malitowskiego. W tym programie Iwona Pavlović otrzymała pseudonim „Czarna Mamba”, gdyż nie szczędzi kąśliwych uwag występującym uczestnikom.
Dzięki ogromnej popularności i oglądalności programu, Iwona Pavlović dała się poznać szerszej publiczności. Zyskała ogromną sympatię. Dzięki czemu wielokrotnie gościła jako ekspert w różnego rodzaju programach telewizyjnych: była gościem w programie „Szymon Majewski show”, „Kuba Wojewódzki”, „Mała Czarna”, „Miasto Kobiet”, „Rozmowy w toku”, „Zrozumieć kobietę”, „Grunt to Rodzinka”, „Bez recepty”, „Dzień dobry TVN”, „Pytanie na śniadanie”, „Studio Weekend”.....
Niezwykła osobowość, otwartość i umiejętność zjednywania sobie ludzi, a także medialna popularność spowodowały, że zaczęła otrzymywać propozycje prowadzenia wielu imprez kulturalnych, sportowych, konferencji prasowych i eventów firmowych na terenie całego kraju.

W latach 2012-2013 Iwona była reżyserem spektaklu taneczno-muzycznego „Dziadek do orzechów” w którym 230 tancerzy występowało wraz z 80 osobową orkiestrą i 11 osobowym chórem na scenie Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej.
Spektakl cieszył się ogromną popularnością, a bilety na spektakl rozchodziły się błyskawicznie. Wielki aplauz i zachwyt publiczności przyniósł efekty. Iwona otrzymała nagrodę od Prezydenta Miasta Olsztyna za Wydarzenie Kulturalne Roku 2012.


Od września 2013 roku pracuje w nowym centrum spotkań olsztyniaków Eranova. Tutaj właśnie oddaje się swojej pasji. Dzięki programowi „Taniec z Gwiazdami” coraz więcej osób deklaruje chęć nauki tańca. Niezależnie czy ma predyspozycje taneczne czy też nie, zwraca się do Iwony Pavlović. Stworzyła więc Klub Miłośników Tańca „Hobby Dance” dla amatorów, aby mogli rozwijać swoje umiejętności taneczne. Klub Miłośników rozrasta się coraz bardziej. Istnieją 2 grupy o różnym stopniu zaawansowania. Prowadzi również cykliczne kursy tańca dla początkujących. Ta praca daje jej wiele radości i satysfakcji.

Od 10 lat w Olsztynie w Hali „Urania” Iwona organizuje największy turniej tańca w Polsce „Polish Open Championships”. Turniej ten przyczynia się do popularyzacji tańca ale też jest piękną promocja miasta. Olsztyn odwiedzają tancerze i ich rodziny z całej Polski ale też z zagranicy, z Rosji, Litwy, Ukrainy, Białorusi, Czech, Słowacji, Słowenii, Chorwacji, Rumunii, Bułgarii, Niemiec, Danii, Norwegii, Anglii, Włoch, Węgier, Francji, Hiszpanii a nawet z Japonii i innych państw. Tancerze Iwony niejednokrotnie uświetniają też różne imprezy kulturalne na terenie Olsztyna i okolic.

Iwona Pavlović wraz z piosenkarzem Norbim, byłym piłkarzem Sylwestrem Czereszewskim brała udział w nietypowej akcji społecznej skierowanej do pieszych i rowerzystów. Iwona promowała noszenie odblasków by być bardziej widocznym na drodze i czuć się bezpiecznie.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie, wraz z radą uczelnianą samorządu studenckiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego organizuje akcję "Czas dla transplantacji". Celem jest propagowanie idei i wiedzy dotyczącej transplantacji wśród mieszkańców regionu. Organizatorzy zwrócili się o pomoc w promocji programu do znanych mieszkańców Olsztyna i Iwona Pavlović znalazła się w gronie osób promujących tę ideę.
Fundacja Krzysztofa Hołowczyca „Kierowca Bezpieczny” przyznała osobom i instytucjom zaangażowanym w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach Warmii i Mazury swoje nagrody Tarcze Bezpieczeństwa. W grupie tej znalazła się też Iwona Pavlović.
Otrzymała tytuły „Kobieta Sukcesu” „Kobieta Roku” i „Kobieta z Charakterem”. Iwona Pavlović bierze udział w wielu akcjach charytatywnych na terenie miasta Olsztyna, województwa i w całej Polsce.
Współpracuje ze szpitalami i instytucjami pomagającymi osobom chorym i niepełnosprawnym ale o tym nie zawsze głośno mówi.

http://m.eranova.pl/2018/08/orig/karolina-felska-0263-2711.jpg