OSTiDM Kontakt

30-lecie Centrum Tańca Wasilewski-Felska!

W tym roku Centrum Tańca Wasilewski-Felska obchodzi swoje 30-lecie, a z tej okazji zapraszamy Państwa na JUBILEUSZOWY DANCING!

Drodzy Przyjaciele, ten rok jest dla nas wyjątkowy, bowiem obchodzimy jubileusz 30-lecia istnienia Centrum Tańca Wasilewski-Felska. Z tej okazji chcielibyśmy serdecznie Wam podziękować za tak wiele wspólnych chwil, które przywołują w naszej pamięci
mnóstwo ciepłych wspomnień. To dzięki Wam możemy stale się rozwijać i zarażać miłością do tańca tych dużych i małych. Dziś już wiemy, że gdyby nie Wy, Centrum Tańca Wasilewski – Felska nie byłoby tym czym jest teraz. Dlatego naszych najdroższych
i najcenniejszych Tanecznych Przyjaciół chcielibyśmy zaprosić na uroczyste obchody jubileuszu, który odbędzie się:

19.04.2024r. o godzinie 20.00.
w Eranova Miejsce Kreatywnej Aktywności
Al. Obrońców Tobruku 3, Olsztyn


…Przeżyjmy to jeszcze raz…

Tego wieczoru przejdziemy tanecznym krokiem przez ostatnie 30 lat działalności Centrum Tańca. Naszą podróż rozpoczniemy od relacji z pierwszych dni szkoły tańca , której siedziba, jak niektórzy pamiętają była na ul. Piłsudskiego w Olsztynie. Przez 19 lat prowadziliśmy tam kursy tańca dla dzieci , młodzieży i dorosłych.
Przywołamy wspomnienia z tamtych lat : taneczne spotkania , turnieje , treningi par klubu tańca sportowego KiK , bale , warsztaty ,pokazy , a przede wszystkim wielu przyjaciół, których wtedy poznaliśmy.

To właśnie tam w 1995 roku powstał niesamowity autorski program upowszechniania tańca w szkołach podstawowych: Olimpijska Szkółka Tańca i Dobrych Manier. Ten program trwa do dzisiaj i obejmuje w całej Polsce tysiące dzieci .

Czy pamiętacie pierwsze, w tamtych czasach Mistrzostwa Europy Zawodowców w tańcach standardowych 1997r? Zorganizowaliśmy je w Hali Urania, a trybuny pękały w szwach, to były niesamowite emocje .

Rok 2000 to oczywiście największy bal milenijny w Olsztynie zorganizowany przez Centrum Tańca. Ponad 600 uczestników na hali Urania, która przeistoczyła się elegancką salę balową, gdzie olbrzymie żyrandole oświetlały taneczny parkiet, a do tańca grały dwie kapele i 24- o osobowa orkiestra.

W nowe stulecie Centrum Tańca weszło z ogromnym impetem: w Mikołajkach rozpoczęła się piętnastoletnia seria corocznych edycji festiwalu tańca Tropicana Cup . To było wydarzenie bez precedensu w Polsce oraz w świecie tanecznym: najlepsze pary taneczne, pokazy mistrzów świata, sportowa rywalizacja dzieci, młodzieży, dorosłych, seniorów we wszystkich kategoriach, turnieje prowadzone były na trzech, czterech salach równolegle, a po rywalizacji sportowej wszyscy uczestnicy spotykali się w basenach parku wodnego „Tropicana”. Hotel Gołębiewski nie był w stanie pomieścić wszystkich gości .

Z roku na rok przybywało chętnych do nauki tańca, ale niekoniecznie sportowego.... coraz bardziej pożądana stała się umiejętność tańca „użytkowego”, czyli na każdą okazje: domówka , dancing , inne imprezy taneczne.

Podjęliśmy kolejne wyzwanie: w latach 2005-2018 organizowaliśmy happeningi taneczne pt. ‘’Olsztyn Tańczy’’. Każdego roku 11-go listopada spotykały się w Uranii różne środowiska, aby tańcem zamanifestować swój patriotyzm. Na tanecznym parkiecie występują piłkarze, siatkarze samorządowcy, politycy, dzieci i niepełnosprawni. Jednak największym zainteresowaniem cieszy się coroczny Niepodległościowy Maraton Taneczny w którym każdorazowo brało udział od 100 do 150 rodzin.

Dziesięć lat temu Centrum Tańca przeniosło się do nowej siedziby – Eranova - to nowoczesny dom kultury i rozrywki, w którym swoje miejsce znalazły różne formy działalności takie jak: centrum konferencyjne, fitness, gastronomia, przepiękna sala balowa. W obiekcie znajduje się 10 sal, które można zmniejszyć lub powiększyć dzięki przesuwnym ścianom. Dzięki temu uczestnicy kursów tańca zyskali idealne warunki do uprawiania tej formy aktywności fizycznej. W Eranova odbywają się warsztaty różnych form tanecznych, regularne dancingi ,wieczorki taneczne, potańcówki dla seniorów oraz różnorodne imprezy okolicznościowe

W programie m.in.:

- pokazy i animacje taneczne
- KONCERT GWIAZDY - MARCO BOCCHINO
- fantastyczne drinki serwowane przez GRUPĘ ENDIBAR!
- zaproszenie do tańca w rytmach światowych hitów muzycznych - dancing


Udział w dancingu jest odpłatny, cena biletu dla naszych byłych i obecnych kursantów to 99 zł/os.

Dla osób spoza Centrum Tańca Wasilewski-Felska bilet w cenie 120 zł/os.

Liczba miejsc jest ograniczona.
Rezerwacja miejsc oraz więcej szczegółów dostępne pod numerem: 885 818 185 oraz w recepcji Eranova


UWAGA ! Prosimy wszystkich , którzy posiadają archiwalne zdjęcia bądź filmy z wydarzeń ostatnich 30 –ciu lat Centrum Tańca o kontakt i przekazanie (wypożyczenie) tych materiałów w celu zmontowania kroniki zdjęciowo-filmowej .


http://m.eranova.pl/2024/03/orig/30-lecie-4157.jpg